Yamaha XT350 1987 moto/scrambler
Massasta erottuva räyhäkäs XT suoraan kovaan ajoon. Piti rakentaa tästä Scrambler ensi talvena mutta piti saadakin jo kesällä kadulle ja tein kesäksi enemmän supermotohenkisen vehkeen.
Aja siis tällaisenaan tai jatkokehitä scrambler / flat track / cafe racer. Konehan tässä on melkolailla pomminvarma ilmajäähdyttäinen yksimukinen.
Laitettu kesän aikana uusi etulokari, uudet vilkut eteen ja taakse, uusi maski, Sigman pikkumittari, Emgo (Motonet) cafe racer -mökäpönttö, kartioilmansuodattimet, peili, jarrupalat eteen ja taakse, uusivanha penkki (purkaamolta) uudet öljyt ja suodatin. Ketjut ja rattaat hyväkuntoiset. Runkoa pätkitty ja siistitty. Vaihdettu FZ1:n takaiskari. Renkaat uudenveroiset.
Mukaan vakioänkkä, Kawan KXF250:n änkkä, Ruotsin armeijan tetsarilaukut, pyöreä lamppu ja erinäinen määrä sälää. Pyörä kilvissä, halvat vakuutukset!
Kysy lisätietoja tai tuu koeajolle. Valmiiksi tingittyyn hintaan.